Zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy

Prowadzenie własnej działalności lub dużego przedsiębiorstwa to spora odpowiedzialność nie tylko za zatrudnione osoby, ale także sprzęt, który wymaga stałego serwisowania oraz zapewnienia bezpieczeństwa, dzięki któremu wrażliwe dane nie wyciekną poza obszar działalności. Dowiedz się, jak przeprowadzić profesjonalny audyt bezpieczeństwa i zapewnić prawidłowe działanie kas fiskalnych w firmie.

Serwis kas fiskalnych Poznań – profesjonalne wyposażenie firmy

Zgodnie z obowiązującym prawem każda firma handlowo-usługowa musi mieć na swoim stanie kasę fiskalną. Obecnie kasy fiskalne nie przypominają starych urządzeń i mogą być dość niewielkich rozmiarów zachowując jednocześnie wszelkie niezbędne funkcje. Serwis kas fiskalnych Poznań to nie tylko sprzęt sam w sobie, ale także jego konfiguracja i cykliczny serwis, który jest niezbędny do prawidłowego użytku.

Jak wygląda serwis kas fiskalnych – dlaczego warto

Każda kasa fiskalna działająca w danej firmie musi być poddawana cyklicznym serwisom i co najważniejsze legalizacji, która jest skrupulatnie sprawdzana w Urzędzie Skarbowym. Tego typu działania nie mogą być zrobione samodzielnie, dlatego serwis kas fiskalnych dokonuje wszelkich niezbędnych czynności, by twoja działalność mogła funkcjonować bez zarzutu. Gwarancja bezpieczeństwa i wysokiej jakości to elementy, które wyróżniają serwisantów na rynku, a dodatkowe usługi gwarantujące wprowadzenie zabezpieczeń do firmy sprawiają, że są jednym z najbardziej docenianych placówek.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego – co to takiego?

Audyt bezpieczeństwa informatycznego to nic innego jak dogłębne sprawdzenie firmy i pracowników pod kątem możliwych wycieków danych. Obecnie wiele ważnych informacji przechowywana jest na serwerach firmowych, które powinny być odpowiednio zabezpieczone, aby nie dopuścić do ataku hakerskiego mającego na celu kradzież danych, pieniędzy, czy zniszczenie wypracowanie renomy na rzecz konkurencji. Każdy przedsiębiorca powinien dokonać oceny ryzyka eliminując potencjalne zagrożenia i powielane błędy.

Audyt informatyczny – co obejmuje?

Decydując się na ocenę ryzyka zagrożenia informatycznego w twojej firmie sprawdzone zostaną przede wszystkim wszelkie zabezpieczenia serwerów i poszczególnych sprzętów. Najczęstszą praktyką jest przeprowadzenie kontrolowanego ataku, który od razu zobrazuje luki systemowe i pozwoli naprawić błędy. Co więcej, audyt może objąć pracowników, którzy otrzymają na swoje skrzynki zainfekowane maile celem sprawdzenia ich czujności i znajomości poruszania się po cyberświecie.