Własna strona internetowa - na co zwrócić uwagę?

Własna strona internetowa - na co zwrócić uwagę?

Strona internetowa to podstawowe źródło informacji na temat działalności danej firmy. W XXI wieku trudno wyobrazić sobie prowadzenie biznesu bez własnej domeny www. Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę przy jej zakładaniu.

Czy potrzebna jest mi strona www?

Jeśli możemy zarabiać na naszych pasjach, to tak jakbyśmy nie pracowali. Jednak robienie w życiu tego, co się kocha, nie zwalnia nas również z innych obowiązków. Takim obowiązkiem każdego właściciela firmy jest pozyskiwanie klientów. Każdemu z nas marzy się, by klienci sami zgłaszali się do nas.

Do tego właśnie niezbędna jest nam strona www. Przecież jeśli o nas nie wiedzą, to się do nas nie zgłoszą. Musimy więc całą swoją uwagę skierować na tworzenie stron internetowych. Śląsk jest miejscem, gdzie swoją siedzibę mają firmy, które z chęcią odciążą nas z tego obowiązku i pomogą nam tworzyć nasze miejsce w sieci. Pomogą one nie tylko wybrać odpowiedni hosting, czy zajmą się budową strony. Firmy te mogą także wesprzeć nas w prowadzeniu strony www w taki sposób, by była ona wysoko pozycjonowana w Google.

Jakie działania pomagają w pozytywnym odbiorze strony?

By nasza strona www była chętnie odwiedzana przez klientów, musi spełniać kilka warunków. Musi być prosta i przejrzysta, by każdy intuicyjnie umiał się po niej poruszać. Musi być bezpieczna, czyli posiadać certyfikat ssl, ale przede wszystkim, muszą się na niej znajdować treści, które zainteresują potencjalnych klientów.

Jeżeli chcemy prowadzić sprzedaż internetową, to warto stworzyć przy stronie od razu sklep. Jego obsługę z pewnością usprawni program Optima w chmurze. Oferuje on wiele rozwiązań dla firmy, która chce się prężnie rozwijać w Internecie. Dzięki niemu możemy kontaktować się z klientami, prowadzić sprzedaż internetową, a także mieć pod kontrolą nasze stany magazynowe. Comarch posiada moduł do prowadzenia księgowości oraz możliwość kontrolowania kadr i płac. Wszystko to dostajemy po zainstalowaniu oprogramowania i wykupieniu interesującej nas wersji. Nie musimy martwić się serwerem i kruczkami prawnymi!

Strona internetowa w dzisiejszych czasach to konieczność. Nieważne czy chcemy tworzyć rękodzieło, sprzedajemy auta, czy działamy w sektorze usług. Bez reklamy, jaką jest profesjonalna strona internetowa, nie pokażemy naszym klientom, czym się zajmujemy. Niezależnie od tego, czy udostępniamy im cały sklep wraz z asortymentem, doradzamy, pisząc bloga, czy tylko pozwalamy im się z nami skontaktować przez odpowiedni formularz. Dzięki stronie pokazujemy otoczeniu, że nasza firma istnieje i można się z nami z łatwością skontaktować.