W którym kierunku rozwija się Twoje dziecko?

W którym kierunku rozwija się Twoje dziecko?

Każdy ze smyków ma w wieku dziecięcym marzenia i plany, w których chce się realizować. Niezależnie od tego, czy te plany zostaną zrealizowane czy nie, bardzo przyjemną sprawą jest posiadanie pasji w dorosłym życiu. Zadaniem rodzica jest obudzić tę pasję w dziecku w taki sposób, aby mogło cieszyć się nią przez wiele, wiele lat.

Przyszłość u stóp

Czasami szkoła nie daje możliwości rozwijania się w takich kierunkach, w jakich podąża świat. Oczywiście, wiedza teoretyczna w wielu kwestiach może być przydatna oraz otwierać horyzonty, jednak trudno nie zgodzić się z tezami o przestarzałym systemie edukacji. Rodzice troszczący się o potrzeby swojego dziecka mają dwie możliwości. Pierwszą jest wiara w reformy szkolnictwa od zaraz, co może okazać się nienajlepszym rozwiązaniem. Lepiej jest wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować zaaranżować zajęcia dodatkowe rozwijające pociechę w przyszłościowych kierunkach. Do takich bez wątpienia można zaliczyć programowanie dla dzieci. Poznań, Warszawa, Kraków - największe polskie miasta oferują takie zajęcia dla wszystkich młodych ludzi, bez względu na wiek i poziom zaawansowania.

Aktywność fizyczna

Bez wątpienia nasze pociechy będą spędzać w pracy znacznie więcej czasu przed komputerem, niż wcześniejsze pokolenia. Nie można jednak zapomnieć o bardzo istotnej kwestii, jaką jest ruch. Można aktywizować swoje dzieci na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim warto zacząć od wychodzenia na pobliskie place zabaw lub boiska do piłki nożnej. Warto także regularnie chodzić na rodzinne spacery, aby weszło to w pewien nawyk dla dziecka. Oprócz tego, znajdziemy bardzo dużą liczbę różnych zajęć dodatkowych, które w bardzo dużej mierze są oparte na sporcie. I tak możemy zapisać nasze dziecko na zajęcia na basenie, boisku sportowym, ale również na hali i arenie z trampolinami.

Literatura jako przyjemność

Czytanie książek dla wielu dzieci stanowi udrękę i zło konieczne. Nic dziwnego, skoro w wieku kilkunastu lat są zmuszone do męczenia się z wieloma stronami powieści nastawionych w dużej mierze na patriotyzm oraz wielkie polskie zwycięstwa wojenne. Aby zachęcić młodego człowieka do czytania, można zacząć od lżejszych tytułów, niż te przygotowane przez wieszczów narodu. Warto znaleźć młodzieżowe książki z oryginalną fabułą, które poruszają autentyczne problemy dzisiejszych nastolatków - spóźnianie się do szkoły, surowi nauczyciele, pierwsze podboje miłosne. Jeżeli dzieci przestaną traktować książek jak Superman kryptonitu, wtedy można wrócić do Mickiewicza i Słowackiego.