Usługi szyte na miarę Twojej firmy

Usługi szyte na miarę Twojej firmy

Prowadząc własny biznes stale należy myśleć o rozwoju w końcu „kto stoi w miejscu ten się cofa”. Zarządzenie firmą jeszcze nigdy chyba nie było tak trudne. Światowa pandemia Covid-19 spowodowała wiele zmian w niejednej branży. Nie wszyscy przedsiębiorcy sprostali zadaniu zaciskania pasa. Ten rok niesie za sobą również wiele wyzwań, dlatego należy być czujnym i szukać oszczędności, gdzie tylko się da. Wiele czynności w firmie możemy wykonać samodzielnie, zamiast zlecać je podwykonawcom, warto też pomyśleć o rozwoju e-commerce. Co jeszcze możemy zrobić dla naszego biznesu?

Weź sprawy w swoje ręce

Często jest tak, że musimy współpracować z innymi firmami i nasza praca jest od kogoś zależna. Jednak jest wiele sytuacji, gdzie możemy poradzić sobie bez niczyjej pomocy. Co moglibyśmy zlecić komuś, ale przy odrobinie zaangażowania zrobimy to samemu? Na pewno samodzielnie możemy wydrukować ulotki, a także je roznieść, możemy zakupić drukarki etykiet, by samodzielnie kontrolować ilość towaru. Urządzenie możemy podłączyć do komputera, by spersonalizować etykiety.

Postaw na e-commerce

Wiele firm, by przetrwać zrezygnowało z wynajmu powierzchni biurowych i przeniosło handel całkowicie do Internetu, pozwoliło to na zaoszczędzeniu na rachunkach za wynajem oraz na pracownikach. Do obsługi sklepu internetowego potrzebujemy jedynie jednego przeszkolonego pracownika, który będzie odbierał zamówienia oraz osoby, która zajmie się wysyłką. Należy jednak pamiętać, że handel online nie zwalnia nas z wystawiania paragonów. Dlatego potrzebne będą nam kasy fiskalne gliwice, kasy fiskalne Bielsko Biała, kasy fiskalne w Warszawie, kasy fiskalne w Krakowie itd… W każdym dużym mieście znajdziemy sklepy z tego typu urządzeniami. Możemy wybrać stacjonarną kasę fiskalną lub mobilną, jest to wersja która idealnie nadaje się dla małych firm.

Nie kupuj na własność – wypożycz

Wyposażenie firmy, często wiąże się ze sporym wydatkiem. Szukając oszczędności powinniśmy zadać sobie pytanie, czy potrzebny sprzęt musimy zakupić, czy może wypożyczenie okaże się tańszą i lepszą propozycją? Oczywiście laptopy oraz telefony warto mieć na własność, ale np. dzierżawa kserokopiarek katowice (lub znajdujące się w innym mieście- Poznań, Szczecin, Warszawa, Rzeszów..), nie jest to urządzenie, które musimy posiadać na własność. To zdecydowanie bardziej opłacalne, więc szukając oszczędności, powinniśmy się nad tym bardzo zastanowić.