Rekrutacje w branży IT? Sprawdź, jak dotrzeć do kandydatów!

Rekrutacje w branży IT? Sprawdź, jak dotrzeć do kandydatów!

Branża IT jest wyjątkowo specyficzna, szczególnie jeśli chodzi o poszukiwania kandydatów do pracy. Jak wiadomo, specjaliści z tej dziedziny są obecnie na wagę złota, a potrzeby rynkowe naprawdę duże. Jak zatem dotrzeć do potencjalnych kandydatów na stanowiska z branży IT? Sprawdź kilka naszych rekomendacji!

Działania w mediach społecznościowych

Wiele firm błędnie podchodzi do kwestii poszukiwania odpowiednich specjalistów IT do swojej firmy. Podstawą jest tutaj znalezienie optymalnego kanału dotarcia do potencjalnych kandydatów. W tym celu najlepiej zastanowić się, gdzie spędzają wolny czas fachowcy z tej branży i właśnie tam rozpocząć promowanie swojej marki. Oczywiście jednym z najlepszych rozwiązań są media społecznościowe, a w szczególności największy na świecie portal zawodowy, czyli LinkedIn. Portal ten zrzesza specjalistów z najróżniejszych branż i z całego świata, a ponadto daje ogromne możliwości do kreowania wizerunku firmy. Warto również zwrócić uwagę na możliwości, jakie dają dedykowane kampanie linkedin ads. Dzięki nim możliwe jest bowiem precyzyjne targetowanie potencjalnych kandydatów m.in. po ich umiejętnościach, doświadczeniu czy wykształceniu.

Kampanie wizerunkowe i employer brandingowe

Coraz więcej firm chcąc pozyskać odpowiednich kandydatów na stanowiska IT, postanawia uruchomić specjalne kampanie employer brandingowe w mediach społecznościowych. Tego typu działania mają na celu przede wszystkim ocieplić wizerunek danej marki i sprawić, aby potencjalni kandydaci chcieli aplikować na opublikowane przez firmę ogłoszenia. W tym celu najlepiej wykorzystać niestandardowe formaty wideo i ciekawe kreacje, które przyciągną uwagę odbiorców. Dobrym pomysłem będzie w tym przypadku np. dedykowana kampania tiktok czy YouTube Ads. Warto pamiętać, że tego typu kampanie muszą zostać najpierw dobrze zaplanowane i przygotowane przez dedykowany dział specjalistów do spraw wizerunku i marketingu.

Portale ogłoszeniowe

Ostatnim sposobem na szybkie znalezienie doskonałego specjalisty It na długie lata jest współpraca z dedykowanymi portalami ogłoszeniowymi. W ostatnim czasie na rynku rekrutacyjnym wykształciło się wiele tego typu brandów, które specjalizują się w tworzeniu profesjonalnych miejsc dla programistów i pozostałych specjalistów IT. Tego typu portale zazwyczaj promują się na większości rynków zagranicznych i cieszą się szacunkiem wśród potencjalnych kandydatów, dlatego publikując swoje ogłoszenie przy takim wsparciu, twoje szanse na znalezienie odpowiedniego fachowca znacznie wzrosną.