Pierwszy dzień w biurze - co warto ze sobą zabrać?

Pierwszy dzień w biurze - co warto ze sobą zabrać?

Początki w nowej pracy są zawsze wyjątkowe. Czasami oznaczają one wzmocnione pokłady stresu, innym razem mieszankę ciekawości z ekscytacją. Pierwszy dzień wśród nieznanych nam osób powinniśmy jednak rozpocząć w taki sposób, aby uniknąć jakichkolwiek niespodzianek. Dzięki temu łatwiej nam będzie później złapać dobry kontakt.

Wszystko wzięte z domu

W dzisiejszych czasach pierwszy dzień w biurze wcale nie musi oznaczać początku pracy. Wynika to przede wszystkim ze zdalnych form wykonywania swoich obowiązków. Szczególnie dotyczy to tych osób, które pracują z zupełnie innego miasta niż to, w którym znajduje się siedziba firmy. Wtedy powinniśmy pamiętać o tym, aby nasz początek nie okazał się całkowitą wtopą. Wielokrotnie zdarzają się sytuacje, w których zapominamy zabrać ze sobą najważniejszych rzeczy typu laptop lub ładowarka, a także słuchawki niezbędne do przeprowadzania rozmów telefonicznych z klientami i partnerami biznesowymi. Teczka na dokumenty z całą pewnością pomoże utrzymać nam wszystkie niezbędne akcesoria bez najmniejszego problemu.

Odpowiedni ubiór

W tym wypadku wszystko zależy od nastawienia oraz wizji naszego pracodawcy. Na wstępie warto zaznaczyć, że typowy ubiór wykorzystywany w trakcie pracy zdalnej w postaci dresu i koszulki służącej wielokrotnie również za piżamę nie ma prawa bytu. Istnieje jednak różnica pomiędzy niektórymi przedsiębiorstwami. W przypadku globalnych korporacji, istnieje bardzo żelazna granica wymagań. Musimy stawiać na formalne rozwiązania, takie jak wypastowane czarne buty, ciemny garnitur oraz koszula wyposażona dodatkowo w krawat. Z drugiej strony mamy również bardzo dużo mniejszych przedsiębiorstw. One podchodzą do sprawy bardziej liberalnie - kraciasta koszula, ciemne dżinsy czy też swetry w trakcie chłodniejszych miesięcy cieszą się dużym zainteresowaniem.

Jak chcesz dojechać?

Jeszcze kiedyś mieliśmy wybór pomiędzy samochodem, a komunikacją miejską. Dzisiaj mamy naprawdę wiele potencjalnych rozwiązań, które świetnie sprawdzają się w największych aglomeracjach w naszym kraju. Jeżeli chodzi o osoby dojeżdżające z mniejszych miejscowości, z każdym rokiem rozwija się sieć pociągów w strefie metropolitarnej. A co dla mieszkańców centrum, którzy nie chcą w ogóle korzystać z samochodów? Zdecydowanie warto rozważyć wykorzystywanie rowerów miejskich, a także nowoczesnego rozwiązania w postaci hulajnogi elektrycznej.