Niezbędne informacje do zlecenia strony internetowej

Niezbędne informacje do zlecenia strony internetowej

Jesteś przedsiębiorcą, który szuka profesjonalisty budującego strony internetowe? To bardzo dobry ruch w stronę rozwoju firmy. Jednak zanim zlecisz wykonawcy zrobienie strony internetowej, poznaj istotną terminologię związaną ze stronami internetowymi. Dzięki wiedzy, którą poznasz, po przeczytaniu artykułu, inaczej spojrzysz na kwestię własnej domeny.

Hosting i domena

Te dwa powyższe terminy są ściśle związane z budową strony internetowej. Hosting to inaczej miejsce przechowywania strony. Wiele informatyków określa hosting, coś na kształt przechowalni strony. Domena jest to adres, który przypisany jest do danej strony internetowej. Podobnie jak w budownictwie – do nieruchomości jest przypisany adres. Domena składa się z kilku elementów tj. pl. czy com. Nazwa samego adresu może być dowolna. W przypadku zakładania strony internetowej dla firmy ważne, aby domena nawiązywała do nazwy firmy lub profilu jej działalności. Przykładowo, jeśli to ma być strona internetowa dla kancelarii najlepiej, aby w domenie znalazła się fraza „kancelaria” oraz na przykład nazwisko prawnika lub prawników, pracujących dla kancelarii. Przemyślana domena sprawi, że wiele klientów danej firmy szybko zapamięta adres strony internetowej, co może przełożyć się na większą aktywność na stronie i być może zakup konkretnych usług czy towarów.

Dlaczego, warto na własną rękę założyć hosting?

Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Zakładając hosting i domenę samodzielnie, w pewnym sensie organizujesz fundamenty strony internetowej. Na rynku istnieje wiele agencji i freelancerów, budujących stronę, a gdy właściciel strony chce coś zmienić w treści, nie może tego zrobić, ponieważ nie ma kontaktu z autorem strony. Aby uniknąć takich bez wątpienia kłopotliwych sytuacji, warto założyć hosting i domenę na własną rękę, aby mieć stały dostęp do strony. Zarządzanie stroną internetową w celu dostosowywania jej do potrzeb klientów czy gdy nastąpi rozszerzenie usług, to podstawowa możliwość, jaką powinniśmy mieć, dysponując takim narzędziem.

Istotne treści na stronę – ważny jest content

Zlecając budowę strony internetowej agencji lub freelancerowi, warto przygotować wcześniej treści na stronę. Umieszczenie przemyślanych informacji na temat firmy, oferty, referencji czy projektów, dadzą pozytywny efekt w postaci wielu ruchów na stronie. Obecnie powstaje wiele stron, po których widać, że brakuje odpowiedniej treści, z której mogliby skorzystać klienci. Aby uniknąć takiego efektu, należy dobrze przemyśleć budowę strony – w tym oczywiście pomoże firma zajmująca się budową strony internetowej.