Jesteś przedsiębiorcą? Nie zapominaj o tych trzech sprawach!

Jesteś przedsiębiorcą? Nie zapominaj o tych trzech sprawach!

Posiadanie własnej firmy jest dla wielu osób synonimem niezależności. Warto jednak wziąć pod uwagę, że do sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa potrzeba nie tylko skrojonej na miarę oferty, ale także systematycznego powtarzania pewnych zadań.

Cykliczny serwis kas fiskalnych w Poznaniu i okolicach to podstawa!

Bez względu na to, czy Twoja działalność opiera się na realizowaniu usług czy sprzedaży dóbr - konieczne jest wydawanie paragonu (lub faktury) po każdej transakcji. Dla kupującego jest to podstawa do złożenia ewentualnej reklamacji i dowód zakupu. Ty z kolei realizujesz w ten sposób jeden ze swoich obowiązków jako przedsiębiorcy. Już na samym etapie poszukiwań potencjalnego dostawcy firmy, która ma Cię docelowo zaopatrywać w sprzęt - warto zwrócić uwagę na to, aby realizowała taką usługę jak serwis kasy fiskalnych. Poznań i inne większe miasta w Polsce niejednokrotnie oferują taką usługę gratis raz do roku. Weź to pod uwagę podczas poszukiwań - być może okaże się to jednym z czynników świadczących o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstwa.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego pozwoli Ci opracować dalszy plan działania

Bezpieczeństwo w sieci i ochrona przed cyberatakami stają się coraz powszechniejszymi tematami szkoleń i kursów dla pracowników. I bardzo słusznie - nic bowiem nie wskazuje na to, aby ataki hakerskie miały ulec wyciszeniu - wprost przeciwnie! Świadome firmy inwestują w cykliczne i krótkie szkolenia czy prezentacje, które są ukierunkowane na umiejętność wykrywania takich zagrożeń. Radzenie sobie z phishingiem może np. przełożyć się na realne korzyści dla firm i pomóc w dalekosiężnym generowaniu oszczędności. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak na chwilę obecną wygląda kwestia bezpieczeństwa Twoich danych firmowych - dobrym krokiem będzie skorzystanie z fachowej usługi, jaką jest audyt bezpieczeństwa informatycznego.

Wciel w życie indywidualną strategię cyberbezpieczeństwa

Na bazie przeprowadzonego audytu specjaliści od IT zyskają gruntowny materiał do analiz. Dzięki temu będą mogli opracować konkretne wnioski i zalecenia, które powinieneś zaimplementować w swoim środowisku pracy. Być może będzie się to wiązało z koniecznością przeszkolenia pracowników, albo z instalacja konkretnego oprogramowania, które będzie w stanie wcześnie wykrywać niebezpieczne strony, które mogą być potencjalnie groźne dla użytkowników i informacji zawartych na dyskach komputerów. Odpowiednia profilaktyka i podnoszenie świadomości w tym kontekście pozwolą Ci zrealizować założone przez Ciebie cele w kontekście bezpieczeństwa w sieci!