Jaki materiał wybrać do zewnętrznej ściany tarasu?

Jaki materiał wybrać do zewnętrznej ściany tarasu?

Taras to wyjątkowa przestrzeń w każdym domu, która oczywiście w dość charakterystyczny sposób jest z nim połączona. Najczęściej decydujemy się na wyróżnienie ściany zewnętrznej domu, która jednocześnie jest ścianą wewnętrzną tarasu. Jak to zrobić i jaki materiał najlepiej wybrać? Podpowiadamy!

Klasyczna kostka

Jeśli cenisz sobie klasyczne i niskobudżetowe rozwiązania, w przypadku aranżowania ściany tarasowej może zainteresować cię możliwość skorzystania z opcji wykorzystania klasycznej kostki. To niezwykle popularne rozwiązanie, które wyróżnia się wytrzymałością na warunki atmosferyczne oraz wieloletnią trwałością. Niestety rozwiązanie to nie powala z nóg pod kątem wizualnym, ale wiele osób decyduje się na nie z uwagi na niski koszt i solidną konstrukcję. To oczywiście nie to samo, co klasyczna kostka brukowa. Kielce czy Warszawa – w każdym mieście znajdziesz dobrze wyposażone sklepy budowlane oraz świetnych specjalistów, którzy pomogą ci dobrać najlepszą kostkę na twój taras!

Cegła dekoracyjna

Zdecydowanie popularniejszym i lepszym rozwiązaniem jest postawienie na elegancką, pełną klasy cegłę dekoracyjną. Wariantów i możliwości w tym zakresie masz naprawdę wiele! Wszystko zależy od twoich indywidualnych preferencji i oczekiwań oraz od tego, na jakim efekcie ci zależy. Zgodnie z obecnie panującymi trendami, bardzo modna stała się czerwona cegła dekoracyjna, która stylizowana jest na styl retro i vintage. Taka cegła świetnie sprawdzi się również w stylistyce rustykalnej i boho. Jej wszechstronność i uniwersalność jest doceniana na całym świecie, dlatego zdecydowanie warto wziąć pod uwagę właśnie to rozwiązanie! Ze swojej strony jak najbardziej rekomendujemy również cegłę dekoracyjną w innych kolorach: białym, szarym czy  nawet czarnym. Taras ze ścianą zaaranżowaną przy użyciu takich materiałów bez wątpienia zachwyci każdego!

Minimalistyczna ściana

Ostatnią opcją, na którą chcielibyśmy zwrócić twoją dzisiejszą uwagę, jest minimalistyczna, bardzo klasyczna ściana. W końcu kto powiedział, że ścianę tarasu trzeba koniecznie wyróżniać w wyjątkowy sposób? Uroku tej przestrzeni możesz dodać z a pomocą mebli czy dodatków, a ścianę pozostawić bez zmian. Pamiętaj jednak, że przygotowanie podobnej ściany również wymaga od ciebie pracy. Trzeba ją bowiem odpowiednio zabezpieczyć i wzmocnić. Jeśli zechcesz powiesić na niej dekoracje, nie zapomnij o wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, aby nie uszkodzić całej elewacji budynku. Pomocne mogą okazać się np. wysokiej klasy elektronarzędzia Milwaukee.