Jaką kamerę cyfrową wybrać?

Jaką kamerę cyfrową wybrać?

Nie tylko początkujący filmowcy stają przed trudnym wyborem, jakim jest zakup sprzętu do kręcenia filmów. Kamery cyfrowe stanowią sporą inwestycję, więc zakup urządzenia musi być dokładnie przemyślany, by kamera służyła nam przez długie lata i była niezawodna. Która z kamer sprawdzi się w rękach profesjonalisty, a o jakiej powinien pomyśleć amator? Przedstawiamy w poniższym artykule!

Kamera cyfrowa dla profesjonalnego filmowca – czym powinna się charakteryzować?

Do wyboru mamy kamery cyfrowe o różnych parametrach. Profesjonalny filmowiec zdecydowanie powinien wybrać sprzęt o najnowszej i bardziej zaawansowanej technologii. Czym przede wszystkim kierować się przy jej wyborze? Ważny jest rodzaj obiektywu, rozdzielczość, a także jasność ekranu.

Ciekawą propozycją jest nowoczesna kamera 360 stopni. Ten innowacyjny model pozwala na to, by obracać kamerą (jak sama nazwana na to wskazuje) o 360 stopni. Dzięki czemu nagrywany obraz jest niemal pełny. Kamery cyfrowe o zaawansowanych technologiach świetnie nadają się do kręcenia reportaży z podróży, relacji z wydarzeń (wesele, ślub) oraz koncertów.

Kamera dla amatora – czym kierować się przy jej wyborze?

Początkujący filmowiec, by nie zniechęcić się już na starcie, powinien zainteresować się bardziej amatorskimi kamerami cyfrowymi. Z pewnością ich ogromną zaletą jest to, że są proste w obsłudze. Niewielkich rozmiarów, nadadzą się także na prezent dla dziecka. Dzięki temu u naszej pociechy od najmłodszych lat możemy zaszczepić pasję do filmowania. Amatorską kamerę zabierze ze sobą wszędzie, schowamy do plecaka, torby, a nawet do kieszeni. Idealna do tworzenia pamiątek z wakacji oraz kręcenia różnego rodzaju uroczystości. Przy jej wyborze warto sprawdzić czy posiada wbudowany zoom optyczny i czy mamy możliwość nagrywania filmów w Full HD.

Kamera GoPro – dla profesjonalnych sportowców i podróżników

Jeżeli Waszą pasją są sporty ekstremalne i marzycie, by uwiecznić swoje wyczyny na profesjonalnych nagraniach, warto  kupić kamerę sportową np. GoPro. Świetnie sprawdzi się do rejestracji sportów zimowych (snowboarding, jazda na nartach, wspinaczka górska, a także jazdy rowerem, motocyklem, a dzięki obudowie wodoodpornej nawet surfingu. To również idealne urządzenie do rejestracji trasy, którą przebywamy samochodem oraz świetny sprzęt do nagrywania podwodnego świata. Kamera GoPro to urządzenie bardzo intuicyjne, dlatego sprawdzi się w rękach zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Jest gwarancją niezwykle wysokiej jakości filmów oraz zdjęć.