Jak lepiej zarządzać projektami w firmie?

Jak lepiej zarządzać projektami w firmie?

Zarządzanie projektami to jeden z najważniejszych elementów prawidłowego funkcjonowania każdej firmy. Zdecydowanie warto stale optymalizować podobne działania, aby poprawiać zachodzące wewnątrz przedsiębiorstwa procesy. W naszym dzisiejszym artykule mamy dla ciebie garść praktycznych wskazówek, jak to zrobić!

Przede wszystkim komunikacja

Aby skutecznie optymalizować zarządzanie projektami w firmie, naważniejsza jest komunikacja. Wiele zależy tutaj od modelu, w którym funkcjonuje dane przedsiębiorstwo Niezależnie od tego, warto jednak wdrożyć narzędzia, które usprawniają codzienne rozmowy i pozwalają na szybszą wymianę informacji. Sprawdź, czym jest lean office i wybierz dla siebie najlepsze rozwiązania komunikacyjne, dzięki którym pracownicy będą bardziej responsywni, a rozmowy na temat poszczególnych tematów zostaną skrócone do minimum. Dzięki temu zaoszczędzicie wiele godzin, które można następnie przeznaczyć na bardziej istotne zadania. Co konkretnie warto wdrożyć? Np. system regularnych calli, narzędzie Slack, Google Chat lub Discord.

Dedykowane oprogramowanie

Czy wiesz, że na rynku dostępne są dedykowane oprogramowania, które znacznie usprawniają zarządzanie firmowymi projektami? Tego typu narzędzia opierają swoją pracę na różnych modelach (np. tablica Kanban). Są zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalizować efektywność pracowników i zmniejszać zasoby przy projektach, jednocześnie poprawiając ich wydajność. Innowacyjny lean manufacturing to m.in. programy Asana czy Trello. Dzięki nim każdy projekt będzie miał swoją własną stronę lub kartę, a poszczególne taski wewnątrz projektu będą podzielone na subtaski, czyli mniejsze zadania. Taski mogą być przypisywane konkretnym osobom z zespołu oraz opatrzone deadlinem. To doskonała forma zarządzania i kontroli pracy przy danym projekcie, która wykorzystywana jest przez największe brandy z całego świata!

Wsparcie narzędziowe

Ostatnia kwestia to wsparcie narzędziowe, czyli np. stworzenie dedykowanej aplikacji wewnętrznej na telefon, która wesprze codzienne zarządzanie projektami. Czasem możesz nie mieć możliwości skorzystania z komputera, dlatego warto mieć pod ręką opcję awaryjną w postaci programu na smartfonie. Zastanawiasz się, jak tworzyć aplikacje na androida czy iOS? Najlepiej zlecić to zadanie specjalistom, którzy posiadają stosowne doświadczenie i odpowiednie umiejętności. Aplikacja mobilna nie jest bowiem prosta do zaprojektowania, szczególnie jeśli ma spełniać określone wymogi i posiadać szereg skomplikowanych funkcjonalności.