Internetowa droga w przyszłość - moc internetu i programowania

Internetowa droga w przyszłość - moc internetu i programowania

Internet to potęga. W sieci znaleźć można już właściwie wszystko. Zdobywanie informacji i pozyskiwanie towarów nigdy nie było tak proste, jak przed nastaniem globalnej sieci. Dziś, cyfryzacji podlega niemalże każda dziedzina życia - prywatna i zawodowa. Na rynku pojawiają się kolejne rozwiązania, które mają pchnąć cywilizację w kierunku kolejnych etapów rozwoju.

Kiedyś zawód przyszłości - dziś teraźniejszości

Jeszcze kilkanaście lat temu pytając uczniów liceum, na jaki kierunek studiów się wybierają, w większości przypadków usłyszeć można było, że jest to informatyka. Wówczas widziano w tej dziedzinie szanse na wysokie zarobki, intratne stanowiska i nieograniczoność dostępnych miejsc pracy. Czy bardzo się mylono? Patrząc na to, w jakim kierunku powędrował świat, raczej nie można tu mówić o pomyłce. Dziś podstawowa umiejętność obsługi komputera to zdecydowanie za mało. Większość firm aktywnie działa w sieci, więc bez znajomości tajników programowania raczej ciężko byłoby się jej przebić przez rzeszę konkurentów. Posiadanie w zespole osób, które mogą podjąć się takiego zadania, jak tworzenie stron internetowych Śląsk, są dziś wyjątkowo potrzebne w każdej branży.

Jeden biznes - jedno rozwiązanie

Zarządzanie firmą zawsze stanowiło ogromne wyzwanie. Zgranie ze sobą wszystkich terminów i zadań w małym przedsiębiorstwie bywa kłopotliwe, co dopiero, gdy musimy dokładnie zaplanować pracę kliku lub kilkunastu oddziałów? Aby podnieść wydajność każdego, niezależnie od jego wielkości, biznesu, w ręce użytkowników oddane zostały różnego rodzaju narzędzia, które miały przyjść z pomocą wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za dokładne planowanie zadań. Wśród tych narzędzi pojawił się także produkt znanej od wielu lat i cenionej korporacji informatycznej Comarch - program Comarch ERP XL,  Rozwiązania oferowane przez Comarch pozwalają na perfekcyjne zarządzanie każdym obszarem firmy, od produkcji począwszy, na księgowości i fakturowaniu kończąc. Każdy wie, że komunikacja to podstawa. Jeśli więc można ją usprawnić, warto zaopatrzyć swoją firmę w najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania.

Kilka kroków przed światem - nowa chińska moneta

To, o czym kilka lat temu słuchało się z niedowierzaniem, dziś staje się coraz silniej zakorzenioną w umyśle rzeczywistością. Gdy w 2009 roku do uszu pilnych obserwatorów światowego rynku doszły słuchy o Bitcoinie, nikt nie spodziewał się, że za kilka lat kryptowaluta będzie wydobywanym przez internautów kruszcem, a w końcu osiągnie status pełnoprawnego środka płatniczego. Przy tak bogatym portfolio kryptowalut, tworzonych przez programistów na całym świecie, dziwić może, że żaden ze światowych gigantów nie wyemitował jeszcze swojej narodowej monety. Co ciekawe, na pierwszej pozycji w procesie tworzenia cyfrowego, narodowego pieniądza, znajduje się nie kto inny, jak cyfrowy yuan, będący tworem umysłów chińskich programistów. Testy nad tą kryptowalutą trwają już od 2019 roku.