Czym jest Web Design? Jak zacząć? Mini porady - Sprawdź!

Czym jest Web Design? Jak zacząć? Mini porady - Sprawdź!

Jeśli nie wiesz wiele o projektowaniu stron internetowych może wydawać się tajemnicze i zastraszające sztuką. Ale, jak zdobędziesz dodatkowe informacje, to na pewno zobaczyć go jako coś, w czym można się doskonalić. Wskazówki przedstawione w tym artykule pozwolą Ci stworzyć własną, spersonalizowaną stronę internetową, która będzie służyć każdemu celowi.

Kontrast strony

Upewnij się, że Twój tekst i tło mają odpowiedni kontrast. Istnieją dowody na to, że biały tekst na czarnym tle jest najłatwiejszy do odczytania dla większości ludzi, ale inne kolory są w porządku, tak długo jak są czytelne. Należy również pamiętać, że osoby z wadami wzroku mogą nie być w stanie odczytać strony, jeśli kontrast jest słaby. Strona internetowa dla kancelarii powinna być bardzo przejrzysta - tak, aby dawała poczucie profesjonalizmu.

Wyświetlane filmy

Wideo HTML5 ma stać się kolejnym standardem wyświetlania filmów w sieci i naturalnie powinieneś zaoferować zarówno sposób, w jaki użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo Twoje treści w formacie HTML5, jak i w innym formacie, takim jak Flash, dla tych, którzy mają starszą wersję przeglądarki.

Nie ukrywaj treści i przeznaczenia przycisków

Unikaj stosowania tak zwanej "nawigacji z tajemniczym środkiem". Polega to na używaniu nieoznakowanych obrazów lub innych elementów do nawigacji na stronie. W wielu przypadkach odwiedzający musi przesuwać myszką po przyciskach, aby w ogóle zobaczyć, co one robią. Nawigacja najlepiej jest utrzymywać w prostocie. Używaj linków tekstowych na górze lub po lewej stronie strony.

Nie zagracaj strony

Unikaj upychania elementów strony razem. Każda sekcja strony powinna być od siebie naturalnie oddzielona, ponieważ dzięki temu cel każdej z nich jest bardziej czytelny. Najłatwiejszym sposobem na oddzielenie sekcji jest użycie DIV, ale są też inne sposoby, w tym pozycjonowanie absolutne (niezalecane), polecenie CSS margin i pływaki.

Wybierz odpowiednie tło

Zwróć uwagę na tło, które wybierzesz. Niektóre witryny zawierają skomplikowane lub wzorzyste tła GIF, które mogą utrudniać czytanie tekstu, niezależnie od tego, jak nowatorsko on wygląda. Wybierz tło, aby pracować z witryny, a nie konflikt z nim, a odwiedzający będą w stanie lepiej czytać i zrozumieć swoją stronę, a także swój punkt widzenia.

Teraz, że doszedłeś do końca tego artykułu, powinieneś zobaczyć, że projektowanie stron internetowych naprawdę nie jest to tajemniczy temat. Zwiększanie swojej wiedzy ułatwi proces projektowania. Wykorzystaj to, czego nauczyłeś się z tego artykułu, aby pomóc Ci na drodze do stworzenia strony internetowej!