Comarch ERP XL – zbiór najważniejszych informacji

Comarch ERP XL – zbiór najważniejszych informacji

Szukasz dobrego oprogramowania do obsługi faktury, handlu czy kadr i płac? Już wielu przedsiębiorców chcących rozwijać swoją działalność zdecydowało się na oprogramowanie Comarch ERP XL. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zakupić to oprogramowanie.

Czym jest Comarch ERP XL?

Jest to jedno z wielu programów informatycznych stworzonych przez polską firmę Comarch S.A., który ułatwia zarządzanie przedsiębiorstwem. Comarch ERP XL to modułowy i funkcjonalny system cechujący się elastycznością swojej struktury. Oprogramowanie to reprezentuje systemy typu ERP (ang. Enterprise Resource Planning). Systemy tego typu umożliwiają optymalne i efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem. Oprogramowanie Comarch ERP XL zalecany jest zwłaszcza firmom produkcyjnym, handlowym oraz działającym w branży serwisowej i usługowej. Program jednak dzięki swojej uniwersalności jest polecany wszystkim firmom bez względu na to, w jakich obszarach rynku funkcjonują. Co więcej, Comarch ERP XL posiada również dodatkowe narzędzia tj. e-commerce i business intelligence oraz umożliwia zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny obieg dokumentów.

Dlaczego warto nabyć Comarch ERP XL?

Comarch ERP XL ma elastyczną i modułową strukturę. Poszczególne segmenty w oprogramowaniu mogą z łatwością zostać dostosowane do działalności każdej firmy. System ten jest dostępny w dwóch wersjach – online oraz stacjonarnej. Szacuje się, że w Polsce z tego oprogramowania korzysta ponad 10 tysięcy firm funkcjonujących w różnych branżach. Ogromną zaletą tego oprogramowania informatycznego jest możliwość dostosowania funkcji i trybu pracy do rodzaju przedsiębiorstwa. Dzięki temu oprogramowanie zawsze maksymalnie dostosowuje się do potrzeb klienta. Tym samym program umożliwia również rozwój firmy, ponieważ usprawnia wszystkie jego działania, w którym funkcjonuje.

Kto powinien zdecydować się na Comarch ERP XL?

Program posiada moduł „produkcja”, dlatego z powodzeniem może być i jest stosowany w przedsiębiorstwach trudniących się produkcją. Oprogramowanie takiej firmie pomaga usprawnić działalność produkcyjną poprzez układanie harmonogramów, zamówień czy rozliczeń. Comarch ERP XL posiada również moduł „handel i dystrybucja”, a więc program ten usprawni działania wszystkim firmom, które zajmują się handlem. Program stworzony przez polską firmę również posiada moduły tj. procesy i obieg dokumentów, analizy i raporty czy kadry i płace. Co za tym idzie – program umożliwia wprowadzenie na przykład automatyzacji przepływu dokumentów.