Co powinieneś wiedzieć na temat bramek obrotowych?

Co powinieneś wiedzieć na temat bramek obrotowych?

Bramki obrotowe są coraz częściej spotykane zarówno w fabrykach jak i innego rodzaju firmach. Pełnią wiele funkcji, począwszy od ułatwiania ruchu pieszych aż po ewidencję osób. Zapobiegają również wejściu przez niepowołane osoby. Poniżej podstawowe informacje na temat bramek obrotowych!

W jaki sposób działa bramka obrotowa?

Takie rozwiązania są z reguły montowane w ten sposób, aby były w stanie obracać się w jednym, określonym wcześniej kierunku. Z reguły bramka obrotowa otwiera się dzięki karcie dostępowej czy bilecie. To właśnie dzięki nim możliwe jest przekroczenie bramki. W przypadku nowoczesnych modeli także zaprogramować je w taki sposób, aby otwierały się o określonego godzinie, co znacznie wpływa przy zapanowaniu nad ruchem i przyspieszeniu przejścia. Niektóre modele można także połączyć z kamerami, dzięki czemu będą rejestrować każdą osobę, która przechodzi przez bramkę. Warto także wspomnieć o tym, że są odpowiednio zaprogramowane na wypadek awarii prądu - nie ma zatem obaw, że osoby przebywające w budynku zostaną wówczas niejako uwięzione przez urządzenia. Bramki z reguły są produkowane z wytrzymałej stali nierdzewnej.

Gdzie sprawdzą się takie bramki?

Warto teraz zastanowić się, gdzie takie bramki mają szansę spełnić swoje zadanie. Zazwyczaj są montowane zarówno w przedsiębiorstwach jak i wszelkiego rodzaju obiektach użyteczności publicznej. Słowem - wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z przepływem dużej ilości osób, a jednocześnie chcemy zatroszczyć się o bezpieczeństwo. Te mniejsze rodzaje bramek zazwyczaj doskonale kojarzymy z wejść do wieżowców. Dzięki nim o wiele łatwiej kontrolować przepływ osób. Jeżeli takie bramki mają pełnić także rolę zabezpieczającą - wówczas z reguł są one wyższe lub zabudowane. W rezultacie skutecznie chronią przed dostępem niepowołanych do tego osób. Inny rodzaj bramek spotykany jest zazwyczaj w centrach handlowych i ma charakter bramek uchylnych.

Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się niezawodnością bramek przez długi czas!

Jeżeli widzisz dla swojego biznesu zastosowanie takich bramek - warto poznać dostępne propozycje, czas realizacji i wszelkie inne aspekty związane z ich montażem. Z uwagi na to, że z założenia jest to zakup na długi czas - warto wybrać zaufanego dostawcę, który ma odpowiednie doświadczenie przy tworzeniu takich rozwiązań. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja inwestycja będzie nastawiona na długofalowe działanie! Poproś o referencje i ostatnie realizacje z Twojej okolicy - dzięki temu wybór przyjdzie Ci o wiele łatwiej!